ТЕМА УРОКУ:
ПІдсумковий урок по темі "Південна Америка"
Технологічна карта уроку
ПІдсумковий урок по темі "Південна Америка"
Технологічна карта уроку
7 клас
Навчальний предмет:
географія
Мета:
Навчальна: виявити якість і рівень володіння знаннями і
вміннями, отриманими на попередніх уроках; узагальнити матеріал, як систему
знань;
Розвивальна: розвивати вміння пояснювати особливості природи
материка, аналізуючи і співставляючи карти атласу; розвивати увагу, пам'ять,
пізнавальний інтерес і географічне мислення учнів;
Виховна: виховувати географічну культуру, взаємовиручку.
Обладнання: фізична карта Південної Америки, мультимедійний
проектор, комп’ютер, контурні карти, олівці, тексти, схеми
маршруту «Висотна поясність», презентація
Презентація відкривається тут https://drive.google.com/?tab=wo#my-drive
Презентація відкривається тут https://drive.google.com/?tab=wo#my-drive
Тип уроку: урок узагальнення знань.
Хід уроку.
Технологічна карта уроку (заняття)
№
пп
|
Етапи уроку
|
Хро-
но-
мет-
раж
|
Методичні прийоми, форми роботи
|
Змістова лінія уроку (заняття):
запитання, задачі, вправи
|
Очікувані результати
|
І.
|
Організаційний момент.
|
1 хв.
|
Привітання.
|
Налаштування на роботу, перевірка наявності всього необхідного на робочих
місцях
|
Створення робочої атмосфери
|
ІІ.
|
Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.
|
4 хв.
|
1)Вступне
слово. Легенда про
підкорення
вершини
(додаток1)
|
Прослухати легенду та відповісти на запитання:
Чому вождь вирішив, що юнак дійшов до вершини
гори?
|
Учні прослухавши легенду повинні зробити
висновок, про висотні пояси Анд.
|
4 хв
|
2) Географічна розминка «В добру путь» (слайди 2-13)
|
Відгадати на карті об’єкти позначені буквами та
скласти з букв вислів. (додаток 3)
|
Учні повинні відгадати вислів «В добру путь»
|
||
ІІІ.
|
Узагальнення знань, контроль і самоперевірка
|
6 хв
|
1)Робота з контурною картою «Географічний практикум»
(слайд 14.)
(додаток 4)
|
Нанести на контурну карту Пд. Америки по 9
об’єктів поданих на слайді (робота на 2 варіанти)
Перевірка виконання роботи
|
Виявити засвоєння учнями географічної
номенклатури материка
|
6 хв
|
2)Гра «Знайди
пару»
(слайд 15,16)
(додаток 5)
|
1)Співставити мандрівників та зроблені ними
відкриття;
2)Співставити природні зони з їх назвами на
материку.
Взаємоперевірка. 1)Відповідь:1-Д, 2-В, 3-А, 4-Б,
5-Г.
2)Відповідь:1-Д, 2-А, 3- Г, 4-В, 5-Б.
|
Виявити засвоєння учнями знань про
відкриття та дослідників материка, природні зони Південної
Америки.
|
||
5 хв
|
Робота в парах
«Вставте
пропущені
слова» (слайд 17)
(додаток 6)
|
В поданому тексті замість крапок вставити слова
та подати відредагований текст
|
Контроль вміння встановлювати логічні зв’язки між
об’єктами та явищами.
|
||
10 хв
|
Географічне лото
(слайди 18-38)
|
Учням пропонуються 10 запитань та 10 завдань За
кожну правильну відповідь отримують по 1 балу
|
Виявити рівень засвоєння учнями знань, про
географічні об’єкти материка.
|
||
5 хв
|
Гра «Чорна скринька»
(слайд 40)
|
Учні з «чорної скриньки» дістають картоплю, каву, квасолю, помідор,
ананас,кабачки, банани, апельсин, кукурудзу та повинні пояснити: як вміст
цієї скрині пов'язаний з Півд. Америкою.
|
Виявити засвоєння учнями знань про походження
культурних рослин та про території їх сучасного вирощування.
|
||
IV
|
Підведення підсумків уроку
|
2 хв
|
Заключне
слово вчителя
|
Перевірка схем «Сходження до
вершини»
|
Встановлення рівня засвоєння теми учнями.
Виставлення оцінок.
|
V
|
Домашнє завдання на вибір (диференційоване)
|
2хв
|
n Скласти і оформити
кросворд на тему «Південна Америка»
n Скласти туристичний
маршрут по найвідомішим місцям материка.
n Виявити “візитні катки”
країн Південної Америки
n Підготувати цікаві
повідомлення про країни Південної Америки
|
Ти Додаток 1.
Вступне слово вчителя. Легенда про підкорення вершини.
Ми здійснили захоплюючу подорож
по Південній Америці, побували в найрізноманітніших її куточках. Знайомилися з
найдовшим гірським пасмом та найбільшою низовиною, найповноводнішою річкою та
найвищим в світі озером, найбільшим
удавом та найменшою пташкою; вивчали життя і звичаї місцевого населення. Все це
дозволило скласти уявлення про Південну Америку, яке я надіюсь в вашій пам’яті
залишиться надовго. Сьогодні нам потрібно узагальнити наші знання і перевірити
їх міцність, виконуючи різні завдання.
А розпочати наш урок хочу з легенди про
вождя індіанського племені, який посилав юнаків на вершину Аконкагуа.
«Ідіть поки вистачить сил. Хто
охляне, може повернутися додому, але хай кожен принесе мені гілочку з того
місця, де він повернув з дороги», - говорив вождь.
Невдовзі перший повернувся і
простягнув гілку кактуса. Вождь посміхнувся: «Ти не перетнув пустелю.. Ти
навіть не дійшов до підніжжя гори». Другому, який приніс серебристу гілку
полину, вождь сказав: «Ти був у підніжжя, але навіть не спробував почати
сходження».
Додаток 2 Схема «Сходження до вершини»
Додаток 3
Географічна розминка
«В добру путь!»
Відгадавши на карті об’єкти позначені буквами учні читають
вислів.
1. Мовою індіанців «пустеля» (В)
2. «Мідні гори».(Д)
3. З іспанської galapago – “черепаха”. Іспанці, відкривши ці
острови, виявили на них численних величезних черепах.(О)
4. Річка, назва якої з індіанської “мати моря”(Б)
5. Водопад названий на честь венесуельського льотчика, який
його відкрив.(Р)
6. Протока названа на честь англійського королевського
пірата.(У)
7. Країна, названа на честь першовідкривача Америки.(П)
8. З португальської “білий мис”.(У)
9. Річка названа на честь міфічних жінок-амазонок.(Т)
10. Протока, названа на честь першовідкривача, видатного
мореплавця, який здійснив перше навколосвітнє плавання.(Ь)
Додаток 4
Робота з контурною картою
І в.
ІІ в.
1.Панамський канал
1. о. Вогняна Земля
2.Мис Гальїнас
2. мис Паріньяс
3.Гвіанське плоскогір’я
3. Бразильське плоскогір'я
4.Лаплатська низовина
4. Амазонська низовина
5.Озеро Тітікака
5. гора Аконкагуа
6.Ріка Оріноко
6. Карибське море
7.Перуанська течія
7. Фолклендська течія
8.Водоспад Ігуасу
8. Водоспад Анхель
9. Вулкан Льюльяльяко
9. Вулкан Котопахі
Додаток 5
Гра «Знайди пару»
1.
1500-1502 р. А. Веспуччі
|
А. Третя
експедиція. Відкриття північного
узбережжя Південної Америки
|
2. 1520г. Ф.
Магеллан
|
Б. Перша
експедиція. Відкриття Америки.
|
3. 1498 г. Х.
Колумб
|
В. Відкриття
східного і південно-східного
берега Південної Америки,
Магелланової
протоки
|
4. 1492-1493г. Х.
Колумб
|
Г. Друга
експедиція. Відкриття островів
Карибського моря.
|
5. 1493-1494 г.
Х. Колумб
|
Д. Відкриття
узбережжя Бразилії,
гирла Амазонки.
|
2)
1.
Льянос
|
А. Вологі
екваторіальні ліси
|
2. сельва
|
Б. степи
|
3. парамос
|
В. Савани
Південної півкулі
|
4. кампос
|
Г. Високогірські степи і
напівпустелі
|
5. пампа
|
Д. савани
Північної півкулі
|
Додаток 6
Робота в парах «Вставте пропущені слова»
Багато опадів -
…….. річкова сітка. На гірських річках багато ………., наприклад ………. –
найвищий в світі. Східна частина
материка більш низька, тому більшість
річок впадає в ………. океан. Амазонка ……… протягом всього року. На річці Парана
побудована найбільша в світі ………….
Найбільше високогірне озеро світу – це озеро …………
Багато опадів -
густа річкова сітка. На гірських річках багато водоспадів, наприклад Анхель –
найвищий в світі. Східна частина
материка більш низька, тому більшість
річок впадає в Атлантичний океан.
Амазонка повноводна протягом всього року. На річці Парана побудована найбільша
в світі електростанція. Найбільше
високогірне озеро світу – це озеро Тітікака.
Тр
Немає коментарів:
Дописати коментар